Ogrody Łódź - Wanders

Wanders Łódź - projektowanie ogrodów

Przedsiębiorstwo usługowe Wanders z Łodzi zajmuje się projektowaniem i aranżacją ogrodów.


Wartość handlowa


Piękna świąteczna ozdoba wykonana z kwiatu poinsecji
Piękna świąteczna ozdoba
wykonana z kwiatu poinsecji


Kryteria, którymi kierujemy się, wybierając odmiany do naszego centrum, są bardzo różne. W pierwszej kolejności zwracamy uwagę na termin kwitnienia. Odmiany o bardzo krótkiej reakcji fotoperiodycznej, takie jak grupa Premium, które stadium handlowe uzyskują już na początku listopada, będą kupowane głównie do dekoracji witryn sklepowych, restauracji czy obiektów użyteczności publicznej.


Dla indywidualnego odbiorcy, poszukującego idealnego towaru na okres świąt Bożego Narodzenia, doskonałe będą odmiany późno kwitnące. Tutaj nasuwa się kolejne kryterium, którym kierujemy się w wyborze towaru do naszego centrum, a mianowicie trwałość. Pod tym pojęciem rozumiemy czas, w jakim roślina zachowuje swoje walory dekoracyjne. Dobrze pielęgnowane rośliny z grupy Infinity mogą cieszyć oko nawet do Wielkanocy. Często zdarza się, że długo po przekwitnięciu ciathia, a nawet ich odpadnięciu, Infinity Red czy Infinity Polar wciąż wygląda zaskakująco. Bardzo dobrą trwałością charakteryzuje się też grupa Premium, która z powodzeniem zachowuje swoje doskonałe walory przez cały okres świąteczno-karnawałowy.

Wybór odmian uzależniony jest również od samego charakteru i kształtu przykwiatków. Sporym zainteresowaniem cieszą się rośliny o dużych, gładkich przykwiatkach. Przykładem może być Viking Red czy Infinity Red, ale dostępne są też odmiany takie jak Avangarde Marble, której przykwiatki są nie tylko dwubarwne, ale i ostro zakończone.