Ogrody Łódź - Wanders

Wanders Łódź - projektowanie ogrodów

Przedsiębiorstwo usługowe Wanders z Łodzi zajmuje się projektowaniem i aranżacją ogrodów.


Jesień, zima - RATUJ SIĘ, KTO MOŻE!


Kiełkujące nasiona rzeżuchy
Kiełkujące nasiona rzeżuchy


W branży ogrodniczej istnieje przekonanie, że nasiona powinny pojawiać się w sprzedaży wiosną, kiedy wzrasta na nie zapotrzebowanie. Czy tak rzeczywiście musi być?


Centra ogrodnicze konkurujące z sieciami DIY mają do dyspozycji wiele możliwości, aby przyciągnąć do siebie konsumentów. Powinny postawić na szybkie wprowadzanie nowości, zróżnicowany asortyment i dobranie terminu sprzedaży do potrzeb konsumenta. To prawda, że większość roślin wymaga wysiewu nasion w okresie od marca do czerwca. Istnieje jednak szeroki asortyment gatunków, których uprawę należy zacząć już w styczniu. Najlepsze centra ogrodnicze znają tę tendencję i utrzymują wysoki poziom sprzedaży nasion przez cały rok. W ich ofercie można znaleźć wiele roślin uprawianych w szklarniach i tunelach foliowych, ziół nadających się do uprawy w mieszkaniach oraz nasion do produkcji kiełków.

Pod osłonami prace ogrodnicze zaczynają się w styczniu, a w przypadku niektórych odmian - już w grudniu. Sprzedaż nasion roślin przeznaczonych do zasiewów szklarniowych powoduje, że konsument nie doczeka się wczesną wiosną zbiorów z własnej szklarni czy tunelu.

Wiele informacji o ogrodach znajdą Państwo w blogu ogrodników W Krainie Ogrodów