Ogrody Łódź - Wanders

Wanders Łódź - projektowanie ogrodów

Przedsiębiorstwo usługowe Wanders z Łodzi zajmuje się projektowaniem i aranżacją ogrodów.


Paleta barw


Stroik z kwiatów poinsecji w kolorze różowym
Stroik z kwiatów poinsecji
w kolorze różowym


Intensywna hodowla w kierunku uzyskania nowych kolorów przykwiatków sprawiła, że na rynku dostępnych jest wiele odmian w najróżniejszych odcieniach czerwieni, różu i bieli. Kryterium barwy stało się bowiem dominujące wśród klientów centrum ogrodniczego.


Nie ulega wątpliwości, że największy procent sprzedaży mieści się wśród czerwonych odmian poinsecji. Niemniej jednak w naszym centrum powinny znaleźć się odmiany o innych barwach. Wybór kolorów jest sprawą indywidualną, a różnorodność dostępnych roślin stwarza możliwość zaprezentowania pełnej oferty kolorystycznej. Nie zależy nam na zmianie preferencji klienta i nie chodzi o to, by zrezygnował z zakupu czerwonej gwiazdy na rzecz kolorowej, ale działajmy tak, by oprócz czerwonej kupił też odmianę barwną. Wśród lubianych kolorów bez wątpienia znajduje się biały. Zaproponować możemy Premium White, Arctic czy Infinity Polar. Wśród jasnych barw dominuje kolor łososiowy, m.in. Premium Apricot. Intensywną barwę cytrynową prezentuje odmiana Citric, a w różowych kolorach polecamy Premium Lipstic Pink lub tegoroczną nowość na rynku Infinity Pink. Różnorodność barw nie ogranicza się jednak tylko do pojedynczych kolorów, bowiem w obrębie rośliny również występuje wielość barw. Wielokolorowe poinsecje, takie jak znana odmiana Marblestar, Infinity Marble, to odmiany różowe lub różowołososiowe z białym lub kremowym brzegiem. Premium Ice Cristal czy Premium Picasso to efektowne odmiany sprawiające wrażenie, że jasny przykwiatek został pomalowany czerwonym sprayem.

Jak widać, różnorodność barw i odmian daje pole do popisu w naszym centrum. Dobrze zaaranżowane stoisko pomoże uzyskać lepszą sprzedaż. Do tego może posłużyć nam doskonale komponująca się z poinsecją Euforbia Silver Fog. Ta ciekawa roślina intensywnie się krzewi i kwitnie drobnymi, białymi kwiatami, dając złudzenie padającego śniegu. Tego typu kompozycja postawiona przy pachnącej choince na pewno zachęci klientów do stworzenia atmosfery świąt we własnym domu.