Ogrody Łódź - Wanders

Wanders Łódź - projektowanie ogrodów

Przedsiębiorstwo usługowe Wanders z Łodzi zajmuje się projektowaniem i aranżacją ogrodów.


Pomidory jesienią i zimą


Dorodne pomidory szklarniowe
Dorodne pomidory szklarniowe


Wśród nasion jest wiele gatunków roślin, które powinny znaleźć się w sprzedaży zimą. Proponujemy zwrócić uwagę na sałaty, ogórki, kapustę oraz pomidory, których smak może cieszyć nas już od kwietnia.


Wśród szerokiej gamy odmian pomidorów polecamy VP1 FI „Pink King" oraz Pedro FI. VP1 FI „Pink King" to absolutny król wśród pomidorów malinowych, doceniony przez profesjonalistów za swoje liczne zalety i przeniesiony na rynek amatorski. Jego owoce są kuliste, lekko żebrowane i charakteryzują się intensywną barwą, osiągają wagę nawet 280 g. Miąższ jest słodki, mięsisty i bardzo aromatyczny. To roślina o niekończącym się wzroście, ale ze względu na krótkie międzywęźla nadaje się do uprawy nie tylko w szklarniach, ale także w niskich tunelach foliowych. Najważniejszymi zaletami tej odmiany są plenność i równomierne wybarwianie się owoców, a także odporność na pękanie oraz na wirusa mozaiki pomidora, werticiliozę, kilka odmian grzyba powodującego fuzaryjne więdnięcie pomidora.

Drugą odmianą, którą proponujemy, jest Pedro F1 - tworzy czerwone owoce średniej wielkości o wadze ok. 130 g. Jest to plenna odmiana, odporna na choroby (wirus mozaiki tytoniu, werticilioza) i pękanie owoców. Nadaje się do uprawy w szklarniach i pod folią. Wyróżnia się wspaniałym smakiem. Uprawę tej odmiany można zacząć nawet w grudniu! Sadzenie rozsady następuje pod koniec stycznia, a zbiory zaczynają się w kwietniu.